Polacy 50+ przenoszą się z kanapy i idą na spacer...

21 kwietnia 2017, 10:00
  Dodaj komentarz

Ferdynand Kiepski nie byłby zadowolony!

Polacy 50+ przenoszą się z kanapy i idą na spacer...

Co drugi Polak w wieku 50+ twierdzi, że tygodniowo ma do dyspozycji nie więcej niż 40 godzin wolnego czasu. Zazwyczaj jest to średnio 35,5 godzin, czyli ponad pięć godzin dziennie. Z kolei co dziesiąty respondent wskazuje, że nie ma w ogóle czasu wolnego - wynika z badania "Zdrowie i aktywność fizyczna Polaków 50+", przeprowadzonego dla Santander Consumer Banku.

Na co dorośli przeznaczają czas, który mają do dyspozycji? Największą popularnością wśród badanych cieszą się czytanie książek, oglądanie filmów bądź słuchanie muzyki. Taki sposób spędzania wolnego czasu preferuje 65 proc. Polaków w wieku 50+.

Jednak już co trzeci wybiera aktywność fizyczną. To druga najpopularniejsza forma wypoczynku wskazywana przez badanych. Podobny odsetek respondentów (28 proc.) deklaruje, że czas wolny poświęca na pracę na działce lub w ogrodzie.

Jak wynika z badania, wybór formy spędzania wolnego czasu nieznacznie różni się wśród kobiet i mężczyzn. Kobiety częściej czytają książki lub słuchają muzyki - wskazuje na nie 70 proc. pań wobec 57 proc. panów.

Polki bardziej preferują też aktywność na świeżym powietrzu, jak praca na działce lub w ogrodzie. Tę formę odpoczynku wybiera, co trzecia kobieta. Wśród panów odsetek ten wynosi 24 proc.

stylZ kolei aż 33 proc. mężczyzn deklaruje, że w wolnym czasie wybiera aktywność fizyczną oraz uprawia sport. U kobiet jest to nieznacznie mniej - 29 proc. 

Jakub W.
PAP Life

Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

 
Reklama

Ostatnio komentowane

 
Reklama