Menu

Imigracja; Afgańczycy ukryli się w ciężarówce, przyjechali do Polski

Imigracja; Afgańczycy ukryli się w ciężarówce, przyjechali do Polski
Fot. BOSG
W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania nielegalnych imigrantów na polsko-słowackim odcinku granicy ochranianej przez Bieszczadzki Oddział SG.
4 września, około północy na parkingu w m. Wyżne (gm.Czudec), kierowca tira jadącego z Serbii usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy jego pojazdu. Natychmiast powiadomił Policję ze Strzyżowa, która kilkanaście minut później przyjechała na miejsce. Na miejscu też pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i KAS z Rzeszowa bowiem tir posiadał nienaruszone plomby celne.

Po otwarciu naczepy, okazało się, że wewnątrz tira, gdzie przewożono palety z winem, znajdują się dwaj młodzi mężczyźni.

W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez Straż Graniczną , ustalono, że mężczyźni to 19 –letni ob. Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w tirze przewożącym wino. Celem ich podróży miały być Niemcy. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy.

Aktualnie, trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przekroczenia granicy. Trwa też procedura mająca na celu umieszczenie nielegalnych migrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.