Menu

Awaria w samolocie lecącym do Polski. Pasażerowie zaczęli się modlić

Awaria w samolocie lecącym do Polski. Pasażerowie zaczęli się modlić
Pasażerowie samolotu zachowali zimną krew, wspomagając się modlitwą. (Fot. Metro/screenshot)
Do dramatycznych scen doszło dziś nad ranem na pokładzie samolotu linii Titan Airways, lecącego z londyńskiego lotniska Stansted do Polski. Z powodu nagłego spadku ciśnienia w kabinie pasażerowie musieli założyć maski tlenowe, a maszyna awaryjnie lądowała w Amsterdamie.

Na opublikowanym w brytyjskich mediach filmie można dostrzec siedzących w maskach tlenowych pasażerów samolotu Boeing 767. 

Maszyna leciała do Polski, a na pokładzie znajdowali się Żydzi udający się na pielgrzymkę. 

Kiedy samolot zaczął przystępować na awaryjnego lądowania, wielu pasażerów zaczęło się modlić, aby uniknąć paniki. Przez kilka minut w kabinie można było usłyszeć jedynie żydowską modlitwę "Ani Ma'amin", co oznacza "Wierzę".

Załoga samolotu nadała sygnał SOS o godz. 9:43 czasu lokalnego (UTC), a lądowanie miało miejsce 17 minut później. 

"Nikt nie został ranny - zarówno wśród wśród załogi, jak i pasażerów. Po przylocie, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Choć tego rodzaju sytuacje są niezwykle rzadkie, pracownicy Titan Airway regularnie przechodzą restrykcyjne ćwiczenia, których celem jest upewnienie się, że potrafią sobie radzić z tego rodzaju zdarzeniami" - przekazał rzecznik prasowy linii lotniczych.

Titan Airways jest brytyjską linią czarterową z bazą w Londynie. Linia oferuje czarterowe loty dla brytyjskich biur podróży. Samoloty Titan Airways latają głównie z lotnisk Birmingham, Bristol, Gatwick i Stansted do francuskich i szwajcarskich kurortów narciarskich.