Menu

Burza w Borussii Dortmund. Bosz stracił pracę

Burza w Borussii Dortmund. Bosz stracił pracę
Borussia odpadła z Ligi Mistrzów po fazie grupowej. (Fot. Getty Images)
Holender Peter Bosz został zwolniony z posady trenera piłkarzy Borussii Dortmund - poinformował klub na konferencji prasowej. Zastąpi go Austriak Peter Stoeger, który przed tygodniem stracił pracę w FC Koeln.

Bosz przejął ekipę BVB, której piłkarzem jest kontuzjowany obecnie Łukasz Piszczek, od początku tego sezonu. Zanotował bardzo dobry start w ekstraklasie, ale ostatnio zespół jest w kryzysie. Nie wygrał żadnego meczu w Bundeslidze od 30 września. Wczoraj uległ przed własną publicznością Werderowi Brema 1:2 i jest dopiero siódmy w tabeli po 15 kolejkach. Ponadto, Borussia odpadła z Ligi Mistrzów po fazie grupowej.

"Wczoraj wieczorem zdecydowaliśmy po rozmowie z Peterem Boszem, że rozstajemy się ze skutkiem natychmiastowym. Było dużo emocji, ale wszystko odbyło się z klasą. Rozeszliśmy się w pełnym zrozumieniu. Chciałbym w imieniu całej Borussii podziękować Peterowi. To wspaniały trener i człowiek" - powiedział szef klubu Hans-Joachim Watzke.

Stoeger pracował w FC Koeln od 2013 roku. Poprzedni sezon jego podopieczni zakończyli na piątym miejscu i po raz pierwszy od ponad ćwierć wieku zakwalifikowali się do europejskich pucharów. W grupie H Ligi Europejskiej zajęli jednak trzecią lokatę i odpadli z rozgrywek, a w tym sezonie Bundesligi nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania. Został zwolniony 3 grudnia.

Liderem tabeli Bundesligi jest Bayern Monachium, który zgromadził 35 punktów - o 13 więcej od Borussii Dortmund.