Były skoczek świętował loty. Wypił za dużo i stracił prawo jazdy
20 marca 2017, 08:30   Brak komentarzy    
Były skoczek świętował loty. Wypił za dużo i stracił prawo jazdy
Romoeren to niezwykle utytułowany skoczek. (Fot. Getty Images)
Bjoern Einar Romoeren, dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich i były rekordzista w długości skoku, stracił wczoraj prawo jazdy. Powodem, jak przyznał, było zbyt huczne świętowanie sobotniego konkursu w Vikersund, gdzie padły kolejne rekordy.

"Mówiło się już od kilku tygodni o nowym rekordzie świata i pobiciu wyniku Andersa Fannemela, który przed dwoma laty uzyskał 251,5 m, lecz nikt w to tak naprawdę nie wierzył. W sobotę jednak byliśmy świadkami szalonego konkursu. Najpierw nasz Robert Johansson skoczył na odległość 252 m, a później Austriak Stefan Kraft uzyskał 253,5. W tej sytuacji musieliśmy to uczcić i chyba było nieco zbyt burzliwie" - wyznał Romoeren dziennikowi "Verdens Gang".

Wczoraj w południe jadąc do Vikersund został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej i wynik alkomatu sprawił, że stracił prawo jazdy. "Samochód musiałem zostawić na poboczu, lecz policjanci rozpoznali mnie i byli tak mili, że zawieźli mnie pod skocznię i zdążyłem jeszcze na serie finałową" - dodał.

Policja podała w oficjalnym komunikacie, że wczoraj podczas wielu kontroli drogowych w regionie Vikersund tylko jeden kierowca miał niedozwoloną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. "Słyszałem tę wiadomość później w radio i to niestety byłem ja" - przyznał były skoczek.

Romoeren zakończył karierę w 2014 roku i obecnie jest jednym z dyrektorów marketingu w norweskiej federacji narciarskiej (NSF). W latach 2005-11 był rekordzistą w długości skoku z wynikiem 239 m, który uzyskał na mamucie w Planicy. W karierze zdobył dwa złote medale oraz srebrny i brązowy mistrzostw świata w lotach narciarskich oraz dwa brązowe i srebrny narciarskich MŚ w drużynie. Indywidualnie zdobył brązowy medal olimpijski na dużej skoczni w Turynie (2006).


PAP / Zbigniew Kuczyński / ldn / A.C.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Następna wiadomość: Wydarzenia sportowe w skrócie
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-07-26
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7722 zł +0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2611 zł +0.01 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1415 zł +0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6661 zł +0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8404 zł -0.01 zł
Przelicznik walut
na
Reklama