Menu

Gwiazdy włoskiej piosenki w Lublinie

Gwiazdy włoskiej piosenki w Lublinie
fot. Arch
Największe gwiazdy włoskiej piosenki wystąpią na koncercie w Polsce. „Festa Italiana” - święto muzyki, kultury i kuchni rodem z Italii, odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września w Lublinie. Wśród gwiazd - Romina Power i Al Bano.
W sobotę (9.9.2017), w Arenie Lublin zobaczyć będzie można prawdziwe legendy: Al Bano & Romina Power z orkiestrą symfoniczną, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino, który wystąpi wraz z zespołem tanecznym. Terrazzino będzie również prowadzącym imprezę.

Publiczność usłyszy największe włoskie hity, wśród nich m.in. „Ci Sara”, „Felicita”, „Sempre Sempre”, „Picola e Fragile”, „Provincia”, „Boys Boys”. Koncert „Festa Italiana” zakończy tegoroczny Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, którego motywem przewodnim jest właśnie kuchnia włoska. Będzie można skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, różnorodnych makaronów i wielu innych dań rodem ze słonecznej Italii.

Gwiazdami wieczoru będzie niezapomniany duet Al Bano & Romina Power. Przez prawie 30 lat Romina Power i Al Bano tworzyli jeden z najbardziej uwielbianych przez Włochów duetów; początkowo tylko na scenie, potem również w życiu. Rozstali się najpierw jako duet, a potem definitywnie jako małżeństwo w 1999 roku. Powrócili do wspólnego śpiewania po 19 latach przerwy. W ostatnich latach parokrotnie koncertowali w Polsce.