Menu

Kubica: "Mogę prowadzić bolid F1 bez żadnych ograniczeń"

Kubica:
Kubica przyznał, że obawiał się testów z Renault. (Fot. Getty Images)
Były kierowca Formuły 1 Robert Kubica w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Eleven Sports powiedział, że po serii testów z Renault, jakie ostatnio przeszedł, wie, że może prowadzić bolid "bez żadnych ograniczeń".

"Po testach okazało się, że jazda bolidem F1 nie jest dzisiaj dla mnie wcale skomplikowana, jak się pocz±tkowo wydawało. W ostatnim czasie dużo pracowałem nad swoim przygotowaniem fizycznym, moja waga jest aktualnie niższa niż w 2008 roku. Widzę, że bolid jest dla kierowcy z moimi ograniczeniami pojazdem sportowym sprawiaj±cym najmniej problemów" - ocenił 32-letni kierowca, który ma w dorobku jeden wygrany wy¶cig Formuły 1 - Grand Prix w Montrealu.

Kubica przyznał, że obawiał się testów z Renault, gdyż nie mógł przewidzieć, jak one się zakończ±. Teraz jest o swoje możliwo¶ci spokojny. "Mogę jeĽdzić szybko i skutecznie, cieszy mnie, że obawy okazały się bezpodstawne" - zaznaczył.

Krakowianin przyznał, że był wprost "wstrz±¶nięty" po trzech pierwszych okr±żeniach testowych, gdy okazało się, że jazda nie sprawia mu żadnych problemów.

"Miałem wrażenie, że moja przerwa w bolidzie F1 nie trwała dłużej niż jeden miesi±c. W kokpicie nic mi nie sprawiało problemów, wróciła mi dobra energia".

Rajdowy mistrz ¶wiata WRC2 w 2013 roku przyznał jednak, że na razie nie może dać się ponie¶ć emocjom. Studzi rozbudzone dobrymi wynikami testów nadzieje fanów na powrót na tor.

"Jest za wcze¶nie, aby konkretyzować, jakie mam plany sportowe. Postaram się osi±gn±ć postawione sobie cele, ale na razie niech one będ± moj± tajemnic±".

Kubica testował 6 czerwca na torze w Walencji bolid Lotus-Renault z 2012 roku. Przejechał 116 okr±żeń. Była to jego pierwsza próbna jazda bolidem Formuły 1 od wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii w 2011 roku, w którym odniósł poważne obrażenia, trac±c czę¶ciowo władzę w jednej ręce.