Menu

Madeleine McCann: Australijscy filmowcy mają nowy trop w śledztwie

Madeleine McCann: Australijscy filmowcy mają nowy trop w śledztwie
Czy australijski film dokumentalny naprawdę pomoże rozwiązać zagadkę zaginięcia małej Angielki? (Fot. Getty Images)
Australijscy filmowcy trafili na nowy ślad w śledztwie dotyczącym zaginięcia Brytyjki. Trop znaleźli podczas realizacji dokumentu i obiecują, że to będzie przełom w sprawie, a nawet jej zakończenie.

Twórcy nie podają szczegółów, bo zdradzają je w filmie i zachęcają do jego obejrzenia. Dokument wyemitowany będzie w Australii na kanale Channel7 w niedzielę wieczorem.

Realizatorzy dokumentu są przekonani, że dowody, które zebrali nie tylko pomogą w śledztwie, ale doprowadzą do jego ostatecznego zamknięcia i rozwiązania zagadki zaginięcia dziewczynki z Anglii.

Występujący w filmie ekspert kryminalny stwierdził, że sprawa zaginięcia Maddeleine McCann jest jedną z najbardziej zaskakujących, z jakimi się spotkał. Z kolei amerykańska pisarka Pat Brown uważa, że Kate i Gerry McCann kłamią, a ich córka nie żyje – podaje dziennik „Metro”.

Film może więc położyć cień na wersję wydarzeń, prezentowaną przez rodziców Madeleine. Oboje wciąż deklarują, że nie przestaną jej poszukiwać.

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku w Portugalii. (Fot. Getty Images)

Rzeczniczka rodziny McCann poinformowała, że jeśli Australijczycy mają jakiekolwiek dowody, które mogą pomóc w śledztwie, powinni je niezwłocznie przekazać policji.

Kilka dni temu milczenie przerwała niania z portugalskiego resortu, z którego zniknęła dziewczynka. Opiekunka wzięła w obronę Kate i Gerry'ego McCann. Stwierdziła, że rozpacz obojga nie mogła być udawana i jej zdaniem nie ma szans na to, że to rodzice mieli coś wspólnego ze zniknięciem córki.

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku. Podczas wakacji w Portugalii, Gerry i Kate McCann wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją czteroletnią córeczkę i bliźnięta. Kiedy wrócili z kolacji, dziewczynki już nie było.