Menu

Media: Kubica, Massa i di Resta na li¶cie Williamsa

Media: Kubica, Massa i di Resta na li¶cie Williamsa
Kubica w najbliższych tygodniach ma podobno otrzymać do testów bolid Williamsa z 2014 roku. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica, Brazylijczyk Felipe Massa i Brytyjczyk Paul di Resta - to trzej kierowcy, którzy s± - zdaniem jednego z czołowych portali motoryzacyjnych - na li¶cie kierowców, którymi w nowym sezonie jest zainteresowany team Formuły 1 Williams

Pewnym przedłużenia kontraktu na 2018 rok jest natomiast Kanadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1. Jego pozycja w Williamsie jest stabilna nie ze względu na wyniki, tylko dzięki kapitałowi, jaki w zespół inwestuje jego ojciec.

Kubica - zgodnie z zapowiedziami - w najbliższych tygodniach ma otrzymać do testów bolid Williamsa z 2014 roku. Ich wyniki maj± dać zespołowi odpowiedĽ na pytanie, czy krakowianin jest już na tyle sprawny, że może wrócić do rywalizacji w F1.

W innej sytuacji jest Massa. Brazylijczyk jest aktualnie kierowc± brytyjskiej ekipy z siedzib± w Wantage i deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Di Resta jest w podobnej sytuacji jak Kubica. Stara się o powrót do F1, w tym roku raz zast±pił Massę podczas Grand Prix Węgier, gdy Brazylijczyk z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystartować.

Na razie nie wiadomo, kiedy Williams podejmie ostateczn± decyzję o składzie teamu na sezon 2018.