Menu

Mirotic niezdolny do gry po bójce z koleg± z Chicago Buls

Mirotic niezdolny do gry po bójce z koleg± z Chicago Buls
Nikola Mirotic pobił się wczoraj z koleg± z drużyny. (Fot. Getty Images)
Czarnogórski skrzydłowy Nikola Mirotic jest niezdolny do gry do odwołania po tym, jak na treningu Chicago Bulls pobił się z koleg± z drużyny - poinformował klub występuj±cy w koszykarskiej lidze NBA.

Do bójki Mirotica i Bobby'ego Portisa doszło podczas wczorajszego treningu zespołu. Mocno uderzony w twarz Czarnogórzec doznał wstrz±¶nienia mózgu i złamania górnej szczęki. Przez kilka minut leżał na parkiecie. Został zabrany do szpitala, który opu¶cił tego samego dnia. Prawdopodobnie konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

"Mirotic jest niezdolny do gry do odwołania. Klub rozważa nałożenie sankcji dyscyplinarnych" - o¶wiadczyły władze Bulls.

Urodzony w Czarnogórze, ale reprezentuj±cy Hiszpanię 26-letni Mirotic w drużynie "Byków" występuje od 2014 roku. W minionym sezonie zdobywał ¶rednio w meczu 10,6 pkt i miał 5,5 zbiórki. Podpisał ostatnio dwuletni kontrakt, gwarantuj±cy mu w bież±cych rozgrywkach 12,5 mln dolarów, co jest drug± gaż± w zespole, po ¶rodkowym Robinie Lopezie - 13,788 mln.

22-letni Portis, który zarobi 1,516 mln dolarów, rywalizuje z nim o miejsce w pierwszej pi±tce na pozycji silnego skrzydłowego. W poprzednich rozgrywkach zdobywał ¶rednio 6,8 pkt i odnotował 4,6 zb.

Zespół Chicago Bulls, prowadzony przez trenera Freda Hoiberga, pierwszy mecz w rozpoczętym wczoraj sezonie NBA rozegra w nocy z czwartku na pi±tek z Toronto Raptors na wyjeĽdzie.