Nawałnice nad Polską. W szpitalach pozostaje 20 rannych
13 sierpnia 2017, 07:00   Brak komentarzy    
Nawałnice nad Polską. W szpitalach pozostaje 20 rannych
Obóz został zniszczony i odcięty od świata przez drzewa tarasujące drogi. (Fot. Facebook)
Wczoraj wieczorem w szpitalach, które przyjęły wcześniej ponad 30 poszkodowanych uczestników obozu harcerskiego w Suszku (Pomorskie), pozostawało 20 osób. Stan dwóch określany jest jako nieco cięższy.

O aktualnym stanie zdrowia poszkodowanych harcerzy poinformował Marek Furtak, który w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku koordynuje sprawy związane z opieką medyczną.

Wyjaśnił, że obozowicze, którzy – po obserwacji lekarskiej i wydaniu im zaleceń - otrzymali pozwolenie na opuszczenie szpitali i powrót do domu, zostali oddani pod opiekę rodziców lub upoważnionych do tego prawnych opiekunów.

Furtak poinformował też, że spośród 20 obozowiczów, którzy pozostali w szpitalach, stan dwóch można określić jako nieco cięższy. Wyjaśnił, że w jednym przypadku chodzi m.in. o uraz kręgosłupa, a w drugim - o złamanie kości podudzia.

„Trudno jest przewidywać, ale zakładamy, że do jutra liczba osób przebywających w szpitalach powinna ograniczyć się do mniej więcej 10” – powiedział Furtak.

Jak informował ZHR, na obozie w Suszku (Pomorskie) przebywało łącznie 130 uczestników z okręgu łódzkiego Związku. W piątek wieczorem, na skutek nawałnicy, obóz rozstawiony w lesie, został zniszczony i odcięty od świata. Zginęły dwie, przegniecione drzewami, nastoletnie harcerki.


Robert Solarski / ldn / A.C.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-08-21
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.6882 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2747 zł -0.01 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1430 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6408 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.7641 zł -0.03 zł
Przelicznik walut
na

Ostatnio komentowane

 
Reklama