Menu

Trump w Warszawie. Gdzie będzie jego przemówienie?

Trump w Warszawie. Gdzie będzie jego przemówienie?
Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca. (Fot. Getty Images)
Wyst±pienie Donalda Trumpa w Warszawie na pewno odbędzie się w godnym miejscu, też pewnie historycznym - orzecznił rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński. Jak dodał, w tej sprawie trwaj± ostatnie ustalenia ze stron± amerykańsk±.

Łapiński w programie "Kawa na Ławę" w TVN24 został zapytany o miejsce publicznego wyst±pienia Donalda Trumpa podczas wizyty w Polsce. "Ja mówię tylko o rzeczach, które s± potwierdzone. Trwaj± ostatnie ustalenia ze stron± amerykańsk±" - zaznaczył.

Dopytywany, czy będzie to plac Piłsudskiego czy plac Krasińskich, odpowiedział, że "pojawiaj± się czasami dwie czy trzy lokalizacje pewnych wydarzeń". "Na pewno to będzie w godnym miejscu, też pewnie historycznym" - podkre¶lił.

Jak dodał, nie będzie to raczej plac Zamkowy. Przemówienie na placu Zamkowym wygłosił w 2014 roku podczas wizyty w Polsce prezydent USA Barack Obama; wcze¶niej w tym miejscu przemawiał w 1997 roku prezydent Bill Clinton.

Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Planowane jest jego osobiste spotkanie z polskim prezydentem, wyst±pienie publiczne dla mieszkańców Polski oraz rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza.