Menu

Wydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie
L¦ siatkarzy - Polska - USA 1:3; Polacy nie zagraj± w Final Six. Fot. PAP
Przekazujemy skrót wiadomo¶ci sportowych:
Portugalia zremisowała w Kazaniu z Meksykiem 2:2 (1:1) w meczu grupy A piłkarskiego turnieju o Pucharu Konfederacji FIFA. W spotkaniu grupy B Chile wygrało w Moskwie z Kamerunem 2:0 (0:0).

Reprezentacja Niemiec pokonała w Tychach Czechy 2:0 (1:0) w pierwszym meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

Rafał Majka został zwycięzc± kolarskiego wy¶cigu Dookoła Słowenii utrzymuj±c w niedzielę pozycję lidera wywalczon± na szczycie Rogla, na mecie trzeciego etapu. Ostatni, czwarty etap wygrał po finiszu z peletonu Irlandczyk Sam Bennett, kolega Majki z grupy Bora-Hansgrohe.

Polska pokonała w Gdańsku Rumunię 32:31 (19:13) w ostatnim meczu grupy 2. eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Biało-czerwoni zajęli ostatnie czwarte miejsce w tabeli i nie zagraj± w styczniu w finałowym turnieju w Chorwacji.

Aż siedem z 10 startuj±cych w Poznaniu polskich osad zajęło miejsca na podium w regatach wio¶larskiego Pucharu ¦wiata. Dwie z nich - kobieca czwórka podwójna oraz Artur Mikołajczewski w jedynkach wagi lekkiej - wywalczyły złote medale.

Marcin Lewandowski czasem 3.34,50 zaj±ł siódme miejsce w biegu na 1500 m w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. To wynik zaledwie o 0,05 s gorszy od rekordu Polski. Druga w skoku wzwyż była Kamila Lićwinko, która w trzeciej próbie pokonała 1,97.

Słoweniec Simon Spilak z ekipy Katiusza zwyciężył w wy¶cigu kolarskim najwyższej kategorii Dookoła Szwajcarii. Ostatni, dziewi±ty etap - jazdę indywidualn± na czas w Schaffhausen - wygrał Australijczyk Rohan Dennis (BMC).

Hokei¶ci na trawie Grunwaldu Poznań wywalczyli w niedzielę po raz 21. tytuł mistrza Polski. W finale, który był rozgrywany na ich obiekcie, pokonali AZS AWF Poznań 4:0 (3:0). Br±zowy medal zdobył LKS G±sawa. W¶ród kobiet po raz ósmy mistrzyniami kraju zostały zawodniczki AZS Politechniki Poznańskiej.

Team Porsche, jad±cy w składzie: Niemiec Timo Bernhard oraz Nowozelandczycy Earl Bamber i Brendon Hartley, zwyciężył w 24-godzinnym wy¶cigu samochodowym Le Mans na Circuit de la Sarthe.

Jakub Przygoński, jad±cy z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem samochodem Mini All4 Racing, wygrał zaliczany do Pucharu ¦wiata w rajdach terenowych włoski Italian Baja. Po tym zwycięstwie Polak został wicelidem P¦. Prowadzi Katarczyk Nasser al-Attiyah.