Menu

Wydarzenia sportowe w skrócie

Formuła 1: Hamilton wygrał po raz czwarty wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Fot. PAP
Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:
Prawie 36-letni Szwajcar Roger Federer ósmy, rekordowy w męskim singlu raz wygrał Wimbledon. Rozstawiony z "trójką" tenisista, który ma w dorobku 19 tytułów wielkoszlemowych, w finale londyńskiego turnieju, pokonał Chorwata Marina Cilica (7.) 6:3, 6:1, 6:4.

Dziewięć medali – złoty, cztery srebrne i cztery brązowe – to dorobek polskich kajakarzy w mistrzostwach Europy w bułgarskim Płowdiw. W niedzielę biało-czerwonym nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium.

Justyna Burska (AZS UWM Olsztyn) zajęła 31. miejsce w wyścigu na 10 kilometrów na otwartym akwenie jeziora Balaton w pływackich mistrzostwach świata. Wygrała Francuzka Aurelie Muller, a druga była Samantha Arevalo z Ekwadoru.

Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) wygrał po raz czwarty z rzędu, a piąty w karierze, wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. W niedzielę na torze Silverstone ogromnego pecha mieli kierowcy Ferrari - obaj w końcówce mieli problemy z oponami.

Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) okazali się najlepsi w mistrzostwach Polski w sprincie w klasie RS:X, rozegranych w ramach 18. regat Volvo Gdynia Sailing Days. W niedzielę odbyły się także finały w klasach 49er i Finn.

Pochodzący spod Łomży, ale mieszkający na Brooklynie Adam Kownacki pokonał w bokserskiej "polskiej bitwie" na Long Island Artura Szpilkę. Jego dominacja była niepodważalna, a pojedynek skończył się już w czwartej rundzie.

Reprezentacje USA i Panamy awansowały do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF - piłkarskich mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Amerykanie po pokonaniu Nikaragui 3:0 zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

Japonki Miki Ishii i Megumi Murakami wygrały turniej World Tour w siatkówce plażowej w Daegu. W finale pokonały Varapatsorn Radarong i Tanaratthę Udomchavee z Tajlandii 2:1 (21:14, 15:21, 17:15). Polki nie startowały.