Menu

Światowy Tydzień Mózgu w Rzeszowie

Spotkania, akcje
Światowy Tydzień Mózgu w Rzeszowie
W Rzeszowie będzie obchodzony Światowy Tydzień Mózgu.

W związku z tym na Uniwersytecie Rzeszowskim (ul. Pigonia 1, bud. A0) odbędzie się wykład dr. Pawła Balceraka z Instytutu Filozofii UR pt. „Mózg a umysł. Czy człowiek to więcej niż ciało?”

Światowy Tydzień Mózgu to przedsięwzięcie organizowane od roku 1996 w celu popularyzacji wiedzy o mózgu i jego działaniu. Inicjatorem była niekomercyjna organizacja The Dana Alliance for Brain Initiatives (DABI). Założona w 1993 roku, skupia kilkuset naukowców – w tym kilkunastu laureatów Nagrody Nobla - zajmujących się badaniami mózgu.

Początkowo Światowy Tydzień Mózgu obchodzony był w USA, a z czasem także w coraz większej liczbie krajów na świecie. W Polsce po raz pierwszy w roku 1999, w Warszawie z inicjatywy Instytutu Nenckiego.

W Rzeszowie Światowy Tydzień Mózgu zapoczątkował w roku 2014 prof. Andrzej Urbanik z Katedry Elektroradiologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od tego czasu, co roku, w Auli Uniwersyteckiej jest wygłaszany wykład popularno-naukowy przedstawiający aktualny stan wiedzy związanej z badaniami mózgu.

Adres:

Uniwersytet Rzeszowski
ul. Rejtana 16 C
Rzeszów
35-001

Data i czas:

Cena:

wstęp wolny
Otwórz w Google Maps

Ostatnio dodane