Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

6-latek siedział sam na przystanku

6-latek siedział sam na przystanku
Fot. Thinkstock/zdj. ilustracyjne
Policjanci ze stalowowolskiej komendy pomogli małemu chłopcu, który siedział na przystanku autobusowym w Wólce Turebskiej w gminie Zaleszany. Okazało się, że 6-latek oddalił się z domu cioci.

W sobotę po godz. 7.30 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Wólki Turebskiej, że na przystanku autobusowym siedzi kilkuletni chłopiec, pozostawiony bez opieki. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ze Stalowej Woli.
 
W rozmowie z chłopcem policjanci ustalili, jak się nazywa i gdzie mieszka. Chłopiec podał też imiona rodziców i miejsce, gdzie pracuje mama.

Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami miejscowości, jednak nikt nie rozpoznał malucha. Mundurowi zawieźli 6-latka do stalowowolskiej komendy i zaczęli szukać rodziców.
 
Po pewnym czasie udało się skontaktować telefonicznie z mamą 6-latka. Kobieta z mężem przyjechała po syna do stalowowolskiej komendy.

Okazało się, że wczesnym rankiem zostawiła syna u cioci, a sama z mężem pojechała do Sandomierza na zakupy. Policjanci przekazali chłopca pod opiekę mamy.