Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

8,5 miliona dla strażaków z Podkarpacia

8,5 miliona dla strażaków z Podkarpacia
Wsparcie trafi do 149 samorządów. (Fot. Thinkstock)
Podkarpaccy strażacy ochotnicy otrzymają najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy o wartości 8,5 miliona złotych.

Wczoraj wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł wziął udział w Rzeszowie w uroczystym podpisaniu i wręczeniu umów na udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dla przedstawicieli podkarpackich samorządów.

Dzięki pieniądzom z Funduszu Sprawiedliwości podkarpaccy strażacy ochotnicy za pośrednictwem samorządów otrzymają nowoczesny sprzęt, który jest niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, czy wypadków drogowych.

Jak podkreślił wiceminister, strażacy ochotnicy pojawiają się na miejscu wypadków drogowych zazwyczaj przed innymi służbami, a – jak zaznaczył - pierwsze chwile po zdarzeniu są decydujące dla życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego tak ważne jest wyposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczy.

"Prawie 1300 jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzyma konkretną pomoc w wymiarze 8,5 mln zł" – zapowiedział wiceminister.

Na 160 podkarpackich gmin 155 złożyło wnioski w ramach programu, natomiast wsparcie trafi do 149 samorządów.

Dzięki ogólnopolskiemu programowi wsparcia dla ochotniczych straży pożarnych, do jednostek w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 mln zł. Strażacy, niosący pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni m.in. w zestawy medyczne i defibrylatory.