Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

85-latka oszukana na "dotację z UE"

85-latka oszukana na
Fot. Thinkstock
Na dotację z Unii Europejskiej została prawdopodobnie oszukana 85-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, którą odwiedził mężczyzna, podający się za pracownika urzędu miasta.

O kradzieży swoich pieniędzy mieszkanka gminy Kolbuszowa poinformowała policję.

Z jej relacji wynikało, że około południa zadzwonił do jej domu mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik urzędu miasta, okazując dokument ze zdjęciem. Mężczyzna poinformował kobietę, że osiągnęła odpowiedni wiek, więc należy się jej dotacja z Unii Europejskiej. Warunkiem jej otrzymania jest jednak posiadanie przez kobietę określonej kwoty pieniędzy.

Następnie mężczyzna zażądał okazania, że starsza pani posiada żądaną kwotę, a wtedy następnego dnia inny pracownik ma jej przynieść dotację w euro.

Kobieta okazała pieniądze, schowała je na miejsce i odprowadziła mężczyznę do wyjścia, upewniając się że wyszedł. Po chwili jednak zauważyła go znowu wychodzącego z jej domu.

Sprawdziła wtedy miejsce, gdzie schowała pieniądze i okazało się, że gotówki tam już nie ma. 85-latka zorientowała się, że prawdopodobnie została okradziona.

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży i apelują o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody, aby zdobyć pieniądze. Szczególnie narażone są osoby starsze. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do osób, które oferują nam różne usługi czy produkty na sprzedaż.