Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Awaryjne lądowanie samolotu z siatkarzami Resovii Rzeszów!

Awaryjne lądowanie samolotu z siatkarzami Resovii Rzeszów!
O kłopotach sportowcy poinformowali na portalu społecznościowym. (Fot. Facebook/Asseco Resovia Rzeszów)
Samolot linii Sprint Air, którym lecieli siatkarze Resovii Rzeszów, awaryjnie lądował wczoraj na lotnisku w Lublinie. Drużyna podróżowała do Biełgorodu w Rosji, gdzie dzisiaj ma zagrać mecz w ramach półfinału siatkarskiego Pucharu CEV.

"Samolot linii Sprint Air po godzinie 14:00 lądował awaryjnie z powodu problemów technicznych. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku" – powiedział rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski.

Na pokładzie wyczarterowanego samolotu była drużyna siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów. O kłopotach sportowcy poinformowali na portalu społecznościowym.

"Niestety, od początku nasza podróż do Biełgorodu przebiegała z komplikacjami. Mieliśmy nadzieję, że opóźniony wylot zakończy nasze przygody, niedługo po starcie okazało się, że musimy wylądować awaryjnie na lotnisku w Lublinie, obecnie staramy się zorganizować alternatywny transport do Biełgorodu, tak by jutro rozegrać mecz 1/2 Pucharu CEV, trzymajcie za nas kciuki!" – głosi wpis na Facebooku.

W czasie oczekiwania siatkarze trenowali w hali sportowej szkoły nr 7 w Świdniku – poinformował Tomasz Filipiuk z Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik.

Siatkarze wylecieli z Lublina bezpośrednio do Biełgorodu, bez międzylądowań, samolotem podstawionym przez przewoźnika o godz. 21:00. Na miejsce dotarli ok. godz. 1:00 w nocy.