Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bieszczady: Trzej młodzi Wietnamczycy zatrzymani na zielonej granicy

Bieszczady: Trzej młodzi Wietnamczycy zatrzymani na zielonej granicy
Wietnamczycy nielegalnie przekroczyli granicę państwa w Bieszczadach. (Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl)
Trzech młodych obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę polsko-ukraińską, zatrzymali strażnicy graniczni w Bieszczadach. Celem cudzoziemców była Warszawa.

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, młodzi Wietnamczycy zostali zatrzymani w wyniku działań, które funkcjonariusze SG prowadzili w związku ze śladami nielegalnego przekroczenia granicy pozostawionymi na pasie drogi granicznej.

"W wyniku tych działań, w okolicy miejscowości Bereżki w powiecie bieszczadzkim, zatrzymano trzech młodych mężczyzn w wieku 17,18 i 24 lata. Imigranci, obywatele Wietnamu, przyznali, że pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę w rejonie miejscowości Tarnawa–Niżna w Bieszczadach, a celem ich podróży miała być Warszawa" – wyjaśniła mjr Pikor.

Imigranci, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Mjr Pikor dodała, że od początku tego roku zatrzymano ponad 90 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do UE.