Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bieszczady zapełniają się turystami

Bieszczady zapełniają się turystami
Od kilku tygodni w Bieszczadach obserwuje się spory ruch turystyczny. (Fot. Thinkstock)
W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W górach coraz więcej turystów.

Od kilku tygodni w Bieszczadach obserwuje się spory ruch turystyczny. 

"Z każdym dniem notujemy coraz większe zainteresowanie wyprawami w góry. Wśród turystów widoczną grupą są przede wszystkim wycieczki szkolne z różnych stron kraju" - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Dąbrowski przypomniał, że w okresie długiego, majowego weekendu np. Bieszczadzki Park Narodowy odwiedziło blisko 50 tys. osób. "Przewidujemy, że zainteresowanie Bieszczadami znacznie wzrośnie też w okresie kolejnego długiego weekendu w okresie Bożego Ciała na przełomie maja i czerwca" - mówił.

Ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje, ciepłą odzież i naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek".