Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Conrad w stylu pop!

Rok Conradowski zaowocował wysypem dzieł o autorze "Jądra Ciemności" - od poważnych konferencji, filmów dokumentalnych, sztuk teatralnych, do komiksów i zabawnych filmów. Jednym z nich jest "Polak, katolik, gentleman" autorstwa studia Czarny Słoń.

Przenosimy naszego bohatera w czasie do współczesności, żeby opowiedzieć coś o poglądach i osobowości Conrada. Film jest rodzajem zabawy, a sam tytuł - prowokacją.

Sformułowanie "Polak-katolik" opowiada o tożsamości Conrada, a nie jego religijności; rodzice mówili mu, że ma być Polakiem, katolikiem i szlachcicem. Sam Conrad stał się także Brytyjczykiem, stąd "gentleman". Dialogi są zmyślone, choć pojawiają się też prawdziwe cytaty.

Joseph Conrad, właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski herbu Nałęcz (ur. 3 grudnia 1857 w Berdyczowie, zm. 3 sierpnia 1924 w Bishopsbourne) był pisarzem i publicystą angielskim pochodzenia polskiego, autorem takich powieści jak "Lord Jim" czy "Jądro ciemności".