Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Droga krajowa nr 73 będzie rozbudowana

Droga krajowa nr 73 będzie rozbudowana
Szacunkowy koszt realizacji tej inwestycji wynosi ponad 476,5 mln zł. (Fot. Thinkstock)
W drugim kwartale br. gotowe ma być studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno-Jasło. Przebudowa tego 35-kilometrowego fragmentu trasy oraz budowa czterech obwodnic kosztować ma ponad 476,5 mln zł.

Po opracowaniu studium, które powinno być gotowe w drugim kwartale br., planowane jest uzyskanie decyzji środowiskowej. "Planujemy, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Następnie wykonana będzie Koncepcja Programowa, a kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania systemem projektuj-buduj" – poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Szacunkowy koszt realizacji tej inwestycji wynosi ponad 476,5 mln zł.

W ramach inwestycji zakłada się rozbudowę 14-kilometrowego istniejącego już odcinka DK73 Pilzno-Jasło oraz wybudowanie odcinków o nowym przebiegu, będą to: wschodnia obwodnica Pilzna, obwodnice Brzostka, Kołaczyc i Jasła o łącznej długości ok. 21 km.

Droga zostanie poszerzona do 7 metrów i powstaną na niej m.in. lewoskrętny, nowe zatoki autobusowe, chodniki i ścieżki rowerowe. "Natomiast w ramach planowanych obwodnic konieczna będzie budowa mostu na rzece Dulcza oraz - według wstępnego rozeznania - budowa trzech mostów na rzece Wisłoce" - podkreśliła rzeczniczka.

Droga krajowa nr 73 przebiega przez trzy województwa świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.