Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook będzie prosić użytkowników o zdjęcia twarzy

Facebook będzie prosić użytkowników o zdjęcia twarzy
Facebook chce weryfikować profile swoich użytkowników, aby sprawdzać, czy są prawdziwe. (Fot. Thinkstock)
Jak informują media, niektórzy użytkownicy Facebooka zgłaszali otrzymanie komunikatu okienkowego proszącego o "wysłanie zdjęcia twarzy wyraźnie eksponującego rysy", któremu towarzyszyła obietnica, że Facebook "zweryfikuje fotografię, po czym natychmiast usunie ze swoich serwerów".

Rzecznik serwisu należącego do Marka Zuckerberga w swoim oświadczeniu odniósł się do sprawy potwierdzając testy systemu bezpieczeństwa wyposażonego w takie funkcjonalności. Głównym zadaniem funkcji jest "pomoc w wychwytywaniu podejrzanej aktywności na kontach użytkowników podczas różnych etapów interakcji ze stroną, np. tworzenia konta, wysyłania prośby o dodanie do znajomych, ustawiania systemu płatności czy zamawiania reklam".

Użytkownicy, którzy znaleźli się w losowo wybranej grupie testowej, są pozbawieni możliwości zalogowania się na swoje konto w serwisie społecznościowym, dopóki Facebook nie zweryfikuje, czy zdjęcie jest prawdziwe i istotnie należy do właściciela uwierzytelnianego konta.

Plotki dotyczące wdrożenia tego rodzaju funkcjonalności przez Facebooka w internecie pojawiały się co najmniej od kwietnia.

Technologia rozpoznawania twarzy jest coraz częściej wykorzystywana w różnego rodzaju systemach zabezpieczeń, na przykład we wprowadzonym do nowego modelu telefonu Apple systemie FaceID, który tworzy trójwymiarową mapę twarzy właściciela urządzenia.