Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook stworzył Messengera dla... dzieci!

Facebook stworzył Messengera dla... dzieci!
"Messenger Kids" pozwoli dzieciom na bezpieczny kontakt z rówieśnikami i rodziną. (Fot. Facebook)
Facebook pokazał "Messenger Kids" - komunikator przeznaczony dla dzieci poniżej 13. roku życia. Za jego pośrednictwem będą mogły rozmawiać z zatwierdzonymi przez opiekunów osobami.

Dzieci chcące korzystać z aplikacji nie potrzebują konta na Facebooku ani numeru telefonu. Wystarczy, że "Messenger Kids" zostanie zainstalowany na ich tablecie bądź smartfonie, a rodzice zatwierdzą kontakty, z jakimi ich podopieczni chcą korespondować.

Według przedstawicieli Facebooka, decyzja o udostepnieniu komunikatora przeznaczonego specjalnie dla najmłodszych użytkowników ma na celu walkę z nadużyciami wobec nieletnich, których doświadczają korzystając z innych, konkurencyjnych aplikacji i komunikatorów takich, jak np. Snapchat.

W komunikatorze "Messenger Kids" zastosowano rozwiązania proaktywnych filtrów, które uniemożliwiają przesyłanie przez dzieci treści o charakterze seksualnym bądź zawierających przemoc. Aplikacją będzie opiekować się specjalnie do tego stworzony zespół moderatorów, którzy mają szybko reagować na treści zgłaszane jako nienadające się dla dzieci bądź budzące podejrzenia.

Firma zapowiedziała, że nie będzie bezpośrednio monetyzować dziecięcego komunikatora. Konta dla najmłodszych, po trzynastych urodzinach ich właścicieli, nie będą również przenoszone do pełnej wersji Facebooka. Koncern Marka Zuckerberga poinformował też, że nie zamierza zbierać danych użytkowników aplikacji "Messenger Kids".

Jak wskazują analitycy, udostępnienie przez Facebooka narzędzia do komunikacji przeznaczonego dla dzieci, nastawione jest jednak na stworzenie wczesnej świadomości marki i wytworzenie długofalowej z nią relacji.