Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fałszywy "policjant" i "kurator" oszukał 67-latkę

Fałszywy
Fot. Thinkstock/zdj. ilustracyjne
Jasielscy policjanci prowadzą czynności związane z oszustwem metodą na "policjanta" i na "kuratora". W środę ofiarą oszustów padła 67-letnia mieszkanka Jasła.

"Halo, mamo to ja twój syn, miałem wypadek i potrzebuję pieniędzy" - taki komunikat usłyszała w słuchawce 67-letnia mieszkanka Jasła, która w minioną środę padła ofiarą oszustów.

Przerażona kobieta uwierzyła mężczyźnie, który podawał się za jej syna. Około godz. 12:00 oszust zadzwonił do pokrzywdzonej informując, że spowodował wypadek drogowy i został zatrzymany przez policję. Warunkiem uwolnienia go było wpłacenie 27 tys. złotych kaucji. 

Dalszą część rozmowy kontynuował fałszywy policjant. Mężczyzna przekazał kobiecie, że za jakiś czas przyjedzie do niej kurator, który odbierze pieniądze przeznaczone na kaucję. Ponieważ pokrzywdzona nie miała takiej kwoty, przekazała fałszywemu kuratorowi biżuterię oraz niewielką sumę pieniędzy. 

Nie był to jedyny przypadek próby wyłudzenia pieniędzy. Oszuści wykonali jeszcze pięć podobnych telefonów. Na szczęście dzięki rozwadze i zasadzie ograniczonego zaufania seniorzy nie dali się oszukać.