Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Joga... kilka centymetrów nad ziemią

Joga... kilka centymetrów nad ziemią
Oto najnowszy trend dla tych, którzy lubią ćwiczyć jogę. (Fot. Thinkstock)
Ćwiczenie w powietrzu, przy użyciu chust podczepionych do haka na suficie - oto istota aerial jogi. Ta technika doskonale wpływa na elastyczność ciała.

"Takie akrobacje wymagają silnych rąk. Dzięki tej technice ciało szybciej niż w typowej jodze nabiera elastyczności. Aerial ma też w sobie dużo zmysłowości" - swoimi doświadczeniami związanymi z aerial jogą podzieliła się Ifi Ude, polsko-nigeryjska piosenkarka, współprowadząca program "Od Opola do Opola".

Latającą jogę wylansowała amerykańska tancerka i akrobatka Michelle Dortignac, zafascynowana kulturą Wschodu. Omawiana technika ćwiczeń jest czymś stosunkowo nowym. Narodziła się w połowie ubiegłej dekady w Nowym Jorku i zatacza coraz szersze kręgi.

Aerial joga nie tylko doskonale uelastycznia ciało, ale także wzmacnia i rzeźbi ramiona oraz brzuch. Ułatwia pozbyć się napięć, które są zmorą osób pracujących w pozycji siedzącej. Do tego rozluźnia i relaksuje.