Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kasia Smutniak i twórcy polskiej animacji nagrodzeni we Włoszech

Kasia Smutniak i twórcy polskiej animacji nagrodzeni we Włoszech
38-letnia Kasia Smutniak jest twarzą marki Giorgio Armani. (Fot. Getty Images)
Mieszkająca we Włoszech polska aktorka Kasia Smutniak otrzyma kolejną nagrodę filmową. Tym razem przyznali ją gwieździe kina organizatorzy 29. edycji festiwalu filmowego w Fano w regionie Marche. Nagrody otrzymają tam też filmowcy Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski.


Wręczenie nagród odbędzie się 21 października, a o laureatach poinformowały włoskie media.

Kasia Smutniak otrzyma nagrodę dla najlepszej aktorki za główną rolę w filmie "Moby Dick" w reżyserii młodego filmowca Nicoli Sorcinellego. Film poruszający aktualny temat dramatu migracji został już wcześniej wysoko oceniony przez włoską krytykę.

Nagrodę za najlepszy film animowany przyznano Kasi Zimnoch i Pawłowi Kleszczewskiemu, autorom "Broken Tale".

Zimnoch i Kleszczewski to duet twórców filmowych i artystów wizualnych. Mieszkają w Irlandii i tworzą animacje oparte na mitologii, folklorze i legendach; łączą elementy plastyki, historii sztuki, etnologii i antropologii kultury.

Sugestywna animacja "Broken Tale" powstała w Irlandii, w Polsce i Szwecji. Film, nawiązujący do szwedzkiej baśni, przedstawia dziewczynkę, która przechodzi przez trzy etapy życia.