Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kowalczyk i Bury odpadli w ćwierćfinale sprintu w Pjongczangu

Kowalczyk i Bury odpadli w ćwierćfinale sprintu w Pjongczangu
Kowalczyk poza podium w sprincie. (Fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce (3.17,47) w swoim ćwierćfinale i odpadła z dalszej rywalizacji sprintu techniką klasyczną na igrzyskach w Pjongczangu. W ćwierćfinale sprintu odpadł także debiutujący na igrzyskach 21-letni Kamil Bury.


Polka była piata, a najszybsza na tym etapie rywalizacji była Szwedka Stina Nilsson - 3.10,90.
W kwalifikacjach odpadły dwie inne polskie biegaczki narciarskie: Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. W eliminacjach Kowalczyk zajęła 22. miejsce (czas 3.20,00), Jaśkowiec była 37. (3.27,94), a Marcisz 38. (3.28,11).

To drugi start Kowalczyk w igrzyskach w Pjongczangu. W pierwszym - w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną) zajęła 17. miejsce.

W debiucie olimpijskim 21-letni Kamil Bury odpadł w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną. W swojej serii zajął szóste miejsce i do triumfatora Włocha Federico Pellegrino stracił 15,24 s.

Już sam awans Burego do ćwierćfinału był miłą niespodzianką. Na tym etapie rywalizacji uzyskał czas 3.25,79. W kwalifikacjach miał 3.17,15. W Pucharze Świata debiutował niemal równo rok temu, plasując się na 69. pozycji w sprincie techniką dowolną w estońskiej miejscowości Otepaeae.

W eliminacjach odpadł bardziej doswiadczony 28-letni Maciej Staręga, specjalizujący się w "łyżwie". Został sklasyfikowany na 39. pozycji (3.19,42).