Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kraków: Spłonęło stoisko na targach świątecznych

Kraków: Spłonęło stoisko na targach świątecznych
Pożar wybuchł wczoraj wieczorem ok. godz. 21:00. (Fot. YouTube)
Spłonęło stoisko gastronomiczne na targach bożonarodzeniowych w Krakowie. Pożar wybuchł w budce z grillem stojącej w pobliżu Sukiennic od strony ul. św. Jana. Nikomu nic się nie stało.

Pożar wybuchł wczoraj wieczorem ok. godz. 21:00. Walkę z ogniem zaczęli pracownicy stoiska, ochrona targów, a po dwóch minutach od wezwania na miejscu było też 20 strażaków.

Ochrona i strażnicy miejscy ewakuowali ludzi z okolicznego terenu, wyłączono prąd, jednak wiele osób przyglądało się temu, co się dzieje na Rynku Głównym, a do internetu wkrótce trafiły filmiki z wieczornej akcji.

Strażacy po ugaszeniu płomieni zajęli się schładzaniem butli z gazem znajdujących się na stoisku. Było ich siedem w dwóch pomieszczeniach.

"Wszystkie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo targów - ich organizatorzy, firma ochroniarska oraz służby: straż miejska i strażacy - zareagowali błyskawicznie i profesjonalnie. Większego zagrożenia nie było" – zaznaczał kierownik biura prasowego w Urzędzie Miasta Krakowa Dariusz Nowak.

Przyczyny pożaru nie są znane, ma je wyjaśnić postępowanie prowadzone przez policję i ekspertyza biegłego. "Znając wyniki tego postępowania, będziemy się zastanawiać, czy można coś jeszcze zmienić i poprawić" – mówił Dariusz Nowak. Jak podkreślił, targi organizowane od lat na Rynku Głównym są jedną z atrakcji Krakowa.

Zniszczone przez ogień stoisko gastronomiczne zostało rozebrane, a drugie, okopcone dymem - wymienione. Dzisiaj od rana targi toczyły się normalnie.