Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Krążył po rondzie i nie mógł z niego zjechać

Krążył po rondzie i nie mógł z niego zjechać
Rondo okazało się przeszkodą nie do przeskoczenia dla 27-latka. (Fot. Google)
Mężczyzna krążył po rondzie Dmowskiego w Rzeszowie i nie mógł z niego zjechać. Po zatrzymaniu 27-latka okazało się, że jest on pod wpływem narkotyków.

We wtorek po północy policjanci zostali zawiadomieni o kierowcy opla, który jeździł po rondzie Dmowskiego i nie mógł go opuścić. Skierowany na miejsce patrol policjantów zatrzymał do kontroli 27-letniego mieszkańca Sanoka.

Podczas konfrontacji z mundurowymi mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, nie potrafił odpowiedzieć na pytania policjantów i unikał kontaktu wzrokowego. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego. Badanie trzeźwości nie wykazało jednak, aby był pijany. Natomiast przy 27-latku policjanci znaleźli niewielką ilość krystalicznej substancji oraz suszu roślinnego.

W związku z tym mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie przeprowadzono kolejne badania, tym razem na zawartość środków odurzających. Powtórzono również badanie trzeźwości. Alkomat ponownie nic nie wykazał, natomiast wynik badania na zawartość środków odurzających okazał się pozytywny.

Policjanci zbadali również zabezpieczone substancje. Wstępnie badanie wykazało, że może to być metamfetamina i marihuana. Od 27-latka pobrano krew do dalszych badań, po czym osadzono go w policyjnym areszcie.

Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego. Odpowie też za posiadanie narkotyków.