Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kup bilet lotniczy, zapłać za niego później. Nowa usługa bije rekordy popularności

Kup bilet lotniczy, zapłać za niego później. Nowa usługa bije rekordy popularności
Pomysłodawcy nowej usługi chcą zachęcić ludzi do częstszego podróżowania. (Fot. Getty Images)
Planujesz podróż do rodziny w Polsce, a może chcesz wyjechać gdzieś na wakacje, ale chwilowo brakuje ci pieniędzy? Jak informują autorzy nowej platformy Flymble, teraz nie będzie to już problemem.

Flymble to platforma do kupowania biletów, która jako pierwsza wprowadziła usługę "fly now, pay later". "Wierzymy, że podróże powinny być opłacane w taki sam sposób, w jaki płacimy za telefon czy nowy mebel" - informują autorzy rozwiązania.

Firma chce zmienić nawyki ludzi i zamiast zmuszać ich do odkładania na wakacje, pozwala na kupno biletu np. wtedy, kiedy cena jest najatrakcyjniejsza lub pojawi się jakaś okazja.

Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się również w przypadku tych, którzy muszą wyruszyć w nieoczekiwaną podróż i kupić bilet "z dnia na dzień".

Za pomocą Flymble można wybrać się nie tylko w podróż do Polski, ale również do takich egzotycznych miejsc jak Nowa Zelandia, Tajlandia czy Barbados. 

Jak działa nowa usługa? Platforma jest pośrednikiem w sprzedaży i nie ukrywa faktu, że jej zysk bazuje na "niewielkiej opłacie manipulacyjnej" doliczanej do ceny każdego biletu. 

Osoba, która chce zakupić bilet, musi wybrać cel podróży, lotnisko, z którego chce wylecieć, a następnie odpowiednie połączenie - do wyboru są niemal wszyscy przewoźnicy, w tym Ryanair, Wizz Air czy Easy Jet.

Następnie należy wybrać na ile miesięcy (od 2 do 10) chce się rozłożyć spłatę biletu. Aby go zakupić, już w momencie rezerwacji należy wpłacić min. 10 procent ceny. Pozostałą kwotę można spłacać w miesięcznych odstępach. 

Aby skorzystać z usługi, należy wejść na oficjalną stronę platformy Flymble.