Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lord Sugar obraził reprezentację Senegalu

Lord Sugar obraził reprezentację Senegalu
Sugar jest 95. najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjski miliarder, lord Alan Sugar, wywołał oburzenie swoim tweetem na temat drużyny piłkarskiej Senegalu. Wpis pojawił się na jego koncie po meczu afrykańskiej drużyny z Polską.

"Poznaję niektórych z tych gości z plaży w Marbelli. Są zaradni, wielozadaniowi" - napisał na Twitterze gospodarz programu "The Apprentice".

Wpis został opatrzony zdjęciem reprezentacji Senegalu i prowizorycznych straganów z okularami słonecznymi oraz torebkami.

Tekst i  ilustracja od razu wywołały burzę w sieci, a setki osób stwierdziły, że zachowanie 71-letniego przedsiębiorcy jest "rasistowskie".

Mimo to lord Sugar, który jest 95. najbogatszym człowiekiem w Wielkiej Brytanii, bronił swojego tweeta i pytał ludzi, co jest z nim nie tak - informuje "Metro".

Kiedy jeden z użytkowników zapytał miliardera, kiedy w końcu za niego przeprosi, Sugar odpowiedział: "Nie rozumiem, za co muszę przepraszać. Przesadzasz. To cholerny żart".

Jednak wpis wkrótce zniknął z konta Sugara, które śledzi ponad 5 milionów internautów.

"Właśnie czytałem reakcję na mój śmieszny tweet o facetach na plaży w Marbelli. Wygląda na to, że kilka osób źle go zinterpretowało i uznało za obraźliwy. Szczerze mówiąc, nie rozumiem dlaczego. Moim zdaniem, to było zabawne. Ale jeśli nalegacie, usunę go" – tłumaczył.

Politycy Partii Pracy zapowiedzieli, że zwrócą się ze skargą do komisarza Izby Lordów, a BBC wezwało do przeprowadzenia w tej sprawie dochodzenia. 

Poszło o ten wpis. (Fot. Twitter)