Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mecz Anglia-Chorwacja. Ogromna strefa kibica w Hyde Parku

Mecz Anglia-Chorwacja. Ogromna strefa kibica w Hyde Parku
Wiara Brytyjczyków w końcowy triumf ekipy Garetha Southgate'a jest coraz mocniejsza. (Fot. Getty Images)
Ok. 30 tysięcy kibiców obejrzy jutro półfinałowy mecz "Trzech Lwów" z Chorwacją na wielkim telebimie w londyńskim Hyde Parku.

Anglia pokonała Szwecję 2:0 i awansowała do półfinału mistrzostw świata po raz pierwszy od 1990 roku. Jutro w walce o awans do finału zespół Garetha Southgate'a zmierzy się z Chorwacją.

Wiara Brytyjczyków w końcowy triumf angielskiej drużyny jest coraz mocniejsza, a mundialowe szaleństwo opanowało niemal całą Anglię.

Decyzja o postawieniu wielkiego ekranu w Hyde Parku to efekt współpracy m.in. burmistrza Londynu Sadiqa Khana oraz organizacji The Royal Parks, która zarządza parkami należącymi do rodziny królewskiej. Szacuje się, że w "zielonym sercu Londynu" pojawi się jutro ok. 30 tys. kibiców.

"Mundialowa gorączka opanowała Londyn i resztę kraju. Wszyscy zachwycamy się fantastycznymi wyczynami zespołu Garetha Southgate'a. Środowy wieczór jest dla naszych chłopaków ogromną szansą na zrobienie czegoś, co dla wielu z nas wydawało się niemożliwe; jest szansą na dojście do finału" - zaznacza Sadiq Khan.

"Jestem pewien, że londyńczycy w każdym wieku i ze wszystkich środowisk tłumnie przybędą do Hyde Parku, aby dopingować Anglię w ten historyczny wieczór" - dodaje burmistrz Londynu..

Wstęp do strefy kibica będzie możliwy jedynie za okazaniem biletu.

Mecz półfinałowy mistrzostw świata w Rosji pomiędzy Anglią i Chorwacją rozpocznie się jutro o godz. 19:00 czasu GMT (godz. 20:00 czasu polskiego).