Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Michael Hayboeck rezygnuje ze startów w Titisee-Neustadt

Michael Hayboeck rezygnuje ze startów w Titisee-Neustadt
Michael Hayboeck nie będzie skakał w Niemczech. (Fot. Getty Images)
Michael Hayboeck nie wystąpi w weekend w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Zamiast tego uda się na krótkie zgrupowanie treningowe do norweskiego Lillehammer - poinformowała austriacka federacja.

Jak napisano w komunikacie, po kontuzji stawu skokowego zwycięzcy pięciu konkursów PŚ potrzeba stabilizacji i spokojnego odbudowania formy, stąd decyzja o rezygnacji z występów pucharowych.

"Zdajemy sobie sprawę, że po urazie Michael nie był w stu procentach przygotowany, by na początku sezonu z powodzeniem walczyć ze światową czołówką. Do właściwej dyspozycji i rytmu musi dochodzić krok po kroku. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, choć zapewne nie jest ono idealne" - tłumaczył trener kadry Heinz Kuttin.

Szkoleniowiec zdecydował, że w miejsce Hayboecka nie zabierze do Niemiec innego zawodnika.

W tym sezonie 26-letni Austriak, który dwukrotnie stanął na podium Turnieju Czterech Skoczni, najlepiej spisał się w pierwszym z dwóch konkursów w Niżnym Tagile zajmując 19. pozycję. Następnego dnia był jednak 35., co z kolei było jego najgorszym występem.

W sobotę w Titisee-Neustadt odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny.