Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieciówka, czyli nalewka Mietka Szcześniaka

Mieciówka, czyli nalewka Mietka Szcześniaka
Mietel Szcześniak pochwalił się przepisem na "Mieciówkę". (Fot. Facebook/Mietek Szcześniak)
Na oficjalnych profilach znanych osób można znaleźć nie tylko zaproszenia na koncerty, spotkania, wydarzenia. Czasem artyści udostępniają swym fanom informacje o własnych, np. kulinarnych fascynacjach. Tak jak Mietek Szcześniak podaje przepis na Mieciówkę, czyli autorską nalewkę.

"Dzień dobry! U kogoś świeci słońce? A nawet jeśli świeci to kiedyś przestanie! A zatem proponujemy Mieciówkę" - można przeczytać we wpisie na Facebooku. Jednym słowem, mamy coś na poprawę nastroju. Zimową nalewkę autorstwa Mietka Szcześniaka. Wypróbowaną i godną polecenia. I zapewne, pełną słońca.

Oto, jak Mietek Szcześniak przygotowuje swą słynną nalewkę: "Do butelki z grubą szyjką przelewam pół litra spirytusu, dodaję umyte i pokrojone w kostkę owoce ze skórką: dwie pomarańcze, mandarynkę, cytrynę, pokrojone suszone figi, daktyle, morele, rodzynki i dwie łyżki miodu. Odstawiam na trzy, cztery dni, ale codziennie wstrząsam zawartość butelki. Następnie dodaję pół litra zimnej, przegotowanej wody i znowu odstawiam na trzy dni. Nalewkę podaję z owocami".

Pod przepisem autorskim piosenkarza znajduje się także zachęta do jego wykorzystania: "Może ktoś z Was przygotuje Mieciówkę i napisze, jak smakuje?" - można przeczytać w poście. Mamy jednak nadzieje, że tak przyrządzona nalewka poprawia humor nie tylko w pochmurne dni, wszak wiosna już za progiem...