Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miłość tuczy!

Miłość tuczy!
"Pary, które ze sobą zamieszkały w pierwszych miesiącach związku szybko przybierają na wadze". (Fot. Thinkstock)
Miłość nie tylko dodaje nam skrzydeł, ale również... zwiększa apetyt. Jak wskazują badania nowożeńcy, pary, które ze sobą zamieszkały w pierwszych miesiącach związku szybko przybierają na wadze.

"Kiedy ludzie zamieszkują razem lub są zaraz po ślubie w ich związkach jedzenie często staje się ważnym elementem relacji - dogadzają sobie, dzielą się jedzeniem. Dodatkowo pary często stają się mniej aktywne" - zauważa dietetyk Catherine Hankey z Glasgow University.

Ekspert przestrzega, że pary powinny szczególnie uważać na swoją wagę. Jak wyjaśniają specjaliści to zjawisko jest dość typowe. Wynika to z faktu, że gdy partnerzy w związku czy też nowożeńcy, czują się swobodni, rozluźnieni, nie odczuwają już presji, by przestrzegać pewnych norm estetycznych.

"Będąc w związku często odpuszczamy sobie; utrzymanie wagi jest motywowane przede wszystkim chęcią przyciągnięcia partnera" - dodaje Hankey.