Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Nagi" James Arthur

Nowością w twórczości Jamesa są elementy gospel. (Fot. Getty Images)
James Arthur, zwycięzca 9. edycji The X Factor w Wielkiej Brytanii, pokazał nowy singiel "Naked", który zapowiada jego trzeci album. W nagraniu teledysku do singla uczestniczyła aktorka Cressida Bonas.


"Podstawą tego utworu są 4 akordy, które słyszymy na początku. Później następuje crescendo, które prowadzi nas przez bridge do potężnego, finałowego refrenu. Nie ma tu poczucia przeładowania, utwór pozostaje wierny tym czterem akordom. Jest jak nabożny hymn, który chce się śpiewać od razu po usłyszeniu" - mówi o nowej propozycji James Arthur.

Nowością w twórczości Jamesa są elementy gospel, które muzyk coraz odważniej wplata do swojego repertuaru. "Kocham muzykę gospel. Odkryłem ją niedawno i fascynuje mnie, jak jej wpływy odnaleźć można choćby w piosenkach George'a Michaela" - wyznaje piosenkarz.

Premiera "Naked" splata się z brytyjską trasą koncertową, po której James wróci do studia dokończyć nagrywanie trzeciej płyty. Album ukaże się w przyszłym roku.

James Arthur, zwyciężył w 9. edycji The X Factor w Wielkiej Brytanii w 2012. Debiutancki singiel "Impossible" (cover utworu barbadoskiej wokalistki Shontelle) wydany po finale programu uplasował się na 1. miejscu listy UK Singles Chart, sprzedając się w niemal 1,5 milionach kopii. W 2013 ukazał się debiutancki album "James Arthur", który zadebiutował na 2. pozycji brytyjskiej listy bestsellerów.