Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce

Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce
Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży. (Fot. Getty Images)
Dwóch cudzoziemców, którzy wjechali do Polski ukryci na ciężarówce, zatrzymała Straż Graniczna w okolicach Strzelec Opolskich - poinformowała mjr Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.


Nielegalnych imigrantów wykryli policjanci ze Strzelec Opolskich podczas kontroli ciężarówki przewożącej ładunek chemii gospodarczej.

Dwaj mężczyźni byli ukryci wśród paczek z towarami. Kiedy funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyźni wjechali na teren Polski nielegalnie, powiadomili o sprawie Straż Graniczną.

"Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Funkcjonariusze Straży Granicznej będą prowadzić czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży" - informuje mjr Walczak.