Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nieznane utwory Cohena

Ostatnie wiersze Leonarda Cohena, nad którymi pieśniarz pracował kilka dni przed śmiercią, zostaną wydane w przyszłym roku, ogłosił jego były menadżer. W tomie "The Flame" znajdą się nie tylko niepublikowane utwory poetyckie, a także fragmenty prozy i ilustracje.

"W ostatnich miesiącach życia Leonard miał jeden cel: ukończyć tę książkę, składającą się głównie z jego niepublikowanych wierszy i fragmentów z jego notatników" - powiedział Robert Kory, jego dawny menedżer w specjalnym oświadczeniu. "Zbiór 'The Flame' był jego główną troską" - dodał.

Książka będzie współredagowana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a zostanie opublikowana w październiku 2018 roku.

Leonard Cohen zmarł 7 listopada 2016 r. w wieku 82 lat, kilka tygodni po wydaniu albumu "You Want It Darker". Zanim został kompozytorem w połowie lat sześćdziesiątych, Leonard Cohen poświęcił się pisaniu, w tym poezji. Opublikował zbiory takie jak "Flowers for Hitler" i dwie powieści, z których wydana w 1966 roku "Beautiful Losers", stała się klasycznym kanadyjskim przejawem kontrkultury.


W rodzinnym mieście pieśniarza, Montrealu zaplanowany jest na 6 listopada specjalny koncert w rocznicę śmierci poety i pieśniarza, z udziałem artystów takich jak Elvis Costello i Sting. Obecność zapowiedział również kanadyjski premier Justin Trudeau.