Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowości w mieleckim szpitalu

Nowości w mieleckim szpitalu
W piątek odbyło się uroczyste oddanie tych inwestycji. (Fot. podkarpackie.pl)
Większy i zmodernizowany Oddział Chirurgii Naczyniowej, pracownia tomografii komputerowej i pracownia RTG to trzy nowości w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym.

Wymiana sprzętu w pracowni tomografii komputerowej kosztowała blisko 2,5 miliona złotych, z czego 1,4 mln pochodzą z rezerwy budżetowej rządu. Od początku roku pacjenci badani są na nowoczesnym, 64-rzędowym tomografie, charakteryzującym się dłuższym przesuwem i większą wytrzymałością stołu w porównaniu do poprzedniego tomografu.  

"Mielecki szpital pokazuje, że choć jest to powiatowa placówka, potrafi sprawnie działać, inwestować i znajduje się na trzecim poziomie referencyjności" - chwaliła mielecką placówkę wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

Oddział Chirurgii Naczyniowej zyskał dodatkowe pomieszczenia na parterze szpitalnego segmentu C, gdzie wcześniej mieściła się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej oraz poradnia ortopedyczna.

Dostosowanie tej części lecznicy do potrzeb oddziału, a także wykonanie gruntownych prac remontowych kosztowało 1 019 200,00 zł i zostało zrealizowane ze środków własnych powiatu. 

Zakończyły się również prace remontowe w pracowni RTG, w której pojawił się cyfrowy rentgen śródoperacyjny jest sprzętem o wartości blisko miliona złotych. Na zakup sprzętu złożyły się środki: samorządu powiatowego, samorządu miejskiego oraz szpitala.