Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pięciu Polaków na skoczni w Oberstdorfie

Pięciu Polaków na skoczni w Oberstdorfie
W czwartek od kwalifikacji w niemieckim Oberstdorfie rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot zostali powołani do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które od czwartku do niedzieli odbędą się w niemieckim Oberstdorfie.

Jak podała strona skijumping.pl., powołując się na trenera Stefana Horngachera, w kadrze znaleźli się wszyscy skoczkowie, którzy wczoraj mieli wystartować na mamucim obiekcie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf oprócz Jakuba Wolnego.

Zawody na Kulm miały być próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach. Jednak wczoraj aura pokrzyżowała plany organizatorów. Na skoczni wiał zbyt silny wiatr, aby można było przeprowadzić kwalifikacje. Najpierw zostały one opóźnione o pół godziny, a później całkowicie odwołane.

Silny wiatr uniemożliwił także przeprowadzenie konkursu i ostatecznie zawody zostały odwołane.

W czwartek od kwalifikacji w niemieckim Oberstdorfie rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. W piątek i sobotę zaplanowano po dwie indywidualne serie skoków, których łączny rezultat wyłoni medalistów. W niedzielę zawodników czeka rywalizacja drużynowa.