Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Po "czterdziestce" najtrudniej o udane zakupy

Po
Stylizacyjne "rozdarcie" wynika z konieczności zmiany stylu. (Fot. Thinkstock)
Jedno na pięć kupionych przez nas ubrań pozostaje w naszej garderobie nienoszone. Okazuje się, że po 40.roku życia kobietom najtrudniej zdefiniować swój styl.

Jak wynika z najnowszych badań kobietom po 40. najtrudniej znaleźć właściwe elementy garderoby. Efekt, co piąte zakupione ubranie to nietrafiona decyzja, która na długie miesiące zalega na dnie szafy. Mężczyzn ten problem dotyka po 37. roku życia.

Zdaniem badanych to stylizacyjne "rozdarcie" wynika z konieczności zmiany stylu. Częściej musimy ubierać się adekwatnie do wieku i nieco zmienić podejście do mody. Równie zgubne wydają się ciągle zmieniające się trendy. 40 proc. respondentów przyznaje, że nie są w stanie za nimi nadążyć.

"Dla wielu z nas to, co nosimy, jest częścią naszej tożsamości i tego, jak chcemy być postrzegani przez innych. To zmienia się wraz z wiekiem. Wyniki badania sugerują, że im jesteśmy starsi, tym subtelniejszy, bardziej stonowany i klasyczny jest nasz styl, to zmniejsza prawdopodobieństwo modowego faux pas" - wyjaśnia Anita Naik, redaktor VoucherCodes, która zleciła ankietę.