Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpacie: 4 szpitale i przychodnia z nowym sprzętem

Podkarpacie: 4 szpitale i przychodnia z nowym sprzętem
Dzięki środkom oraz wkładowi samorządów poprawi się dostępność i jakość opieki zdrowotnej. (Fot. Thinkstock)
Wysokiej klasy aparatura medyczna umożliwiająca diagnozowanie i leczenia chorób nowotworowych oraz neurologicznych wkrótce trafi do podmiotów zarządzanych przez samorząd wojewódzki. Wartość planowanych inwestycji to blisko 6 mln zł, w znacznym stopniu będą sfinansowane z budżetu państwa.

Członek zarządu Stanisław Kruczek podpisał umowę z wojewodą Ewą Leniart o przekazaniu 4,7 mln zł na zakup m.in. gammakamery oraz systemów do neuronawigacji i neuromonitoringu. W spotkaniu uczestniczyli także starostowie powiatów tarnobrzeskiego, leskiego i bieszczadzkiego, ponieważ zarządzone przez nich szpitale także znalazły się na liście podmiotów objętych rządowym wsparciem.

"Pieniądze na zadania inwestycyjne w województwie oraz powiatach pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Jako wojewoda wystąpiłam do rządu o przekazaniu środków na aparaturę medyczną, ponieważ przemawia za tym bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Podkarpacia" – mówiła Ewa Leniart.

Wojewoda podkreśla, że dzięki tym środkom oraz wkładowi samorządów poprawi się dostępność i jakość opieki zdrowotnej, nie tylko w zakresie leczenia i terapii, ale również diagnostyki.

Stanisław Kruczek przyznał, że zakup nowej gammakamery dla Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie to wydarzenie, na które samorząd i lekarze czekali od dawna. 

Obecna aparatura od 11 lat jest w ciągłej eksploatacji, a jej dalsze serwisowanie nie jest możliwe chociażby z powodu braku dostępu do części zamiennych.

Wsparciem jest także objęty Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie. "Zakup systemów do neuronawigacji i neuromonitoringu, a także innych urządzeń bardzo pomoże w leczeniu chorób neurologicznych. Mówimy tu o sprzęcie bardzo wysokiej klasy, którym nie może pochwalić się żadna inna placówka na Podkarpaciu" – mówił Stanisław Kruczek.

Blisko milion złotych przekazanych dla powiatu leskiego zostanie zainwestowane w oddział ginekologiczno-położniczy. Powiat tarnobrzeski dzięki otrzymanym 170 tys. złotych zakupi ultrasonograf do wykonywania badań diagnostycznych z  przeznaczeniem dla szpitala w Nowej Dębie. Natomiast powiat bieszczadzki zakupi karetkę z wyposażeniem oraz aparaturę medyczną dla szpitala w Ustrzykach Dolnych. Powiat otrzymał na ten cel 1,2 mln złotych.