Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: Kolejne zatrucia czadem. Do szpitali trafiło siedem osób

Podkarpackie: Kolejne zatrucia czadem. Do szpitali trafiło siedem osób
Do pierwszej groźnej sytuacji doszło w piątek wieczorem przy ul. PCK w Rzeszowie. (Fot. Thinkstock)
Policjanci wyjaśniają trzy przypadki podtrucia tlenkiem węgla, do których doszło w miniony weekend w woj. podkarpackim.

Do pierwszej groźnej sytuacji doszło w piątek wieczorem przy ul. PCK w Rzeszowie. Podtruciu uległa przebywająca w łazience 16-letnia dziewczyna. Na miejscu interweniowali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Do szpitala trafiła czteroosobowa rodzina. Po badaniach, w szpitalu pozostała tylko 16-latka.

O kolejnym przypadku podtrucia czadem policjanci zostali poinformowani w sobotę, około godz. 13.30 w Głogowie Małopolskim. Pomoc do nieprzytomnego 34-latka wezwała jego współlokatorka. Poszkodowany, który odzyskał przytomność w karetce pogotowia, został przewieziony do szpitala.

Z kolei wczoraj przed południem policjanci zostali zawiadomieni o kolejnym podobnym przypadku w Rzeszowie. Tym razem czad pojawił się mieszkaniu w Śródmieściu, a poszkodowani to małżeństwo. Oboje trafili do szpitala.

W dwóch mieszkaniach były zamontowane piecyki gazowe, służące do ogrzewania wody. W jednym przypadku, zainstalowane zostało inne urządzenie grzewcze, mogące być źródłem czadu. We wszystkich pomieszczeniach strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla.

Główną przyczyną ulatniania czadu, a w konsekwencji zatruć tlenkiem węgla jest: niesprawność przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Innym źródłem czadu mogą być wadliwe podłączenia lub niesprawność urządzeń grzewczych czy zasłonięte otwory wentylacyjne.