Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: Policja i straż szukały zaginionych dziewczynek

Podkarpackie: Policja i straż szukały zaginionych dziewczynek
Kilku kilometrów od wjazdu do lasu zauważono 14-latkę z wózkiem, w którym spała jej młodsza siostra. (Fot. Thinkstock)
Policjanci lubaczowskiej komendy odnaleźli dwie dziewczynki, które w sobotę wyszły na spacer i nie wróciły do domu o wyznaczonej porze. Ich zaginięcie zgłosił zaniepokojony ojciec.

W sobotę około godz. 13:00 dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego ojca. Mężczyzna powiadomił policjanta, że jego dwie córki - w wieku 2 i 14 lat -  po godz. 11:00 wyszły na spacer, ale nie wróciły o wyznaczonej porze i nie ma z nimi żadnego kontaktu.

Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. Do poszukiwań zaangażowano także strażaków i Straż Graniczną.

Policjanci, w rozmowie z ojcem dziewczynek, ustalili, że jego córki wybierając się na spacer, zabrały ze sobą wózek dziecięcy. Funkcjonariusze patrolując teren, zauważyli na drodze leśnej ślady wózka i pojechali w tym kierunku.

Na drodze, w odległości kilku kilometrów od wjazdu do lasu, zauważyli 14-latkę z wózkiem, w którym spała jej młodsza siostra. Starsza dziewczynka oświadczyła, że straciła rachubę czasu, ale już miały wracać do domu.

Dziewczynki całe i zdrowe trafiły pod opiekę ojca.