Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy nie ujarzmili mamuta

Polacy nie ujarzmili mamuta
Kamil Stoch był dzisiaj 23. (Fot. Getty Images)
Stefan Hula zajął 16. - najwyższe spośród Polaków - miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf. Wygrał Norweg Andreas Stjernen, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał 23. Kamil Stoch.

Stjernen odniósł pierwsze indywidualne zwycięstwo w karierze. Na podium znaleźli się dzisiaj również Norweg Daniel Andre Tande i Szwajcar Simon Amman.

Piotr Żyła, który na półmetku plasował się na 14. pozycji i był najlepszy z biało-czerwonych, wywalczył ostatecznie 19. lokatę. Stoch utrzymał 23. miejsce, które zajmował po pierwszej próbie. O dwie pozycje niżej znalazł się zaś Maciej Kot.

Poza czołową "30" znaleźli się Dawid Kubacki (187 m) i Jakub Wolny (175,5 m). Zostali sklasyfikowani na - odpowiednio - 33. i 37. pozycji.

Zawody na Kulm są próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf. Jutro w Austrii odbędzie się drugi konkurs indywidualny.