Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policjanci pędzili ratować samobójcę. Zderzyli się z traktorem

Policjanci pędzili ratować samobójcę. Zderzyli się z traktorem
Fot. Policja Podkarpacka
Groźny wypadek w miejscowości Albigowa. Jadący na sygnale radiowóz zderzył się z ciągnikiem. W wyniku zdarzania cztery osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 21:00 na drodze powiatowej w Albigowej.

Dwóch policjantów, wraz z psem służbowym, jechało oznakowanym radiowozem na interwencję do Markowej. W związku z przekazaną informacja o zagrożeniu życia, radiowóz jechał z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

W tym samym kierunku, ciągnikiem rolniczym marki Zetor, jechał 28-letni mieszkaniec Markowej wraz z 16-letnim pasażerem. Policjanci, widząc jadący przed nimi pojazd, rozpoczęli manewr wyprzedzania. W tym samym czasie kierujący ciągnikiem skręcił w lewo.

W wyniku zderzenia przód radiowozu został zgnieciony, a ciągnik rolniczy przewrócony na bok. Do szpitala trafili wszyscy uczestnicy zdarzenia.

Kierujący oraz 16-letni pasażer ciągnika doznali lekkich obrażeń i po badaniach wrócili do domu. W szpitalu natomiast pozostali policjanci, jednak odniesione przez nich obrażenia nie zagrażają życiu. Ranny został również policyjny pies, który został opatrzony przez weterynarza.

Wszyscy uczestnicy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Pod nadzorem prokuratury prowadzone są czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.