Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska po nawałnicach. 5 zabitych, wielu rannych

Polska po nawałnicach. 5 zabitych, wielu rannych
Dziesiątki powalonych drzew, tysiące osób bez prądu - oto skutki dzisiejszych nawałnic. (Fot. Getty Images)
Pięć osób zginęło dzisiaj w nocy w efekcie nawałnic, które przeszły nad Polską. Dwie z nich to uczestnicy obozu harcerskiego w Suszku na Pomorzu. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. Prądu nie ma około 500 tysięcy odbiorców, najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim.

Najtrudniejsza sytuacja jest w zniszczonym przez nawałnicę obozie harcerskim w Suszku (Pomorskie), gdzie zginęło dwoje nastolatków, a około 20 osób zostało rannych. 

Policji i straży pożarnej udało się dotrzeć do obozu, choć wcześniej to było niemożliwe. Wszystko przez to, że został zniszczony i odcięty od świata przez drzewa tarasujące drogi.

Ofiarami nawałnicy są dzieci w wieku 13 i 14 lat. Jak informuję media, przynajmniej jedno z nich zostało przygniecione przez drzewo, które upadło na namiot.

Nieznane są natomiast rozmiary obrażeń, jakich doznało 20 nastolatków biorących udział w obozie.

Na skutek nawałnicy śmierć poniosły też trzy inne osoby. W okolicach miejscowości Konarzyny, w efekcie uszkodzenia budynku przez powalone silnym wiatrem drzewo zginęła 56-letnia kobieta (przygniótł ją komin, który zawalił się wraz z częścią domu).

Z kolei w miejscowości Swornegacie wiatrołom zabił nocującego w namiocie mężczyznę – 29-letniego mieszkańca Warszawy.

Piąta ofiara to 48–latek, który został przygnieciony przez drzewo w miejscowości Zapora w powiecie chojnickim.