Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski snowboardzista najlepszy w Europie

Polski snowboardzista najlepszy w Europie
Michał Nowaczyk na podium w Niemczech. (Fot. Facebook/Michał Nowaczyk - snowfanpage)
Michał Nowaczyk (AZS Zakopane) zwyciężył w niemieckim Hochfuegen w snowboardowych zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym. To największy sukces w karierze 21-letniego zawodnika, który startował mając ... śruby w nodze.

"Na początku lipca, podczas zgrupowania we Francji, Michał doznał złamania kości strzałkowej w lewej nodze. Od razu, w klinice w Grenoble, został zoperowany. Założono mu blachę oraz śruby i przez dwa miesiące przechodził rekonwalescencję. Po konsultacji medycznej zdecydował, że te żelazne ciała obce wyciągnięte będą po sezonie" - stwierdził trener alpejskiej kadry Piotr Skowroński.

Jak podkreślił, Nowaczyk wykazał się wczoraj bardzo rozsądną jazdą, zwłaszcza na stromym początku trasy. W finałowej rozgrywce wyprzedził Austriaka Alexandra Payera, plasującego się często w czołówce zawodów Pucharu Świata.

W gronie kobiet z polskich snowboardzistek najlepiej spisała się Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team.pl), która w sobotniej rywalizacji Pucharu Europy zajęła siódme miejsce, a w niedzielę była dziewiąta.